• >>
  • O serwisie

O serwisie

Ideologia.pl hasło.

Czym jest ideologia?

W słownikowym znaczeniu, definicja ideologii brzmi następująco:

Ideologia (z greckiego idéa – wyobrażenie, lógos – słowo, nauka) jest zbiorem idei, poglądów i przekonań opisujących rzeczywistość oraz zawierających jej ocenę i zasady postępowania grup, ruchów społecznych i partii politycznych. Ideologia tworzy obraz świata istniejącego i prezentuje wizję przyszłości.

Ideologia skupia się przede wszystkim na wartościach i celach, a nie na praktycznych możliwościach ich osiągnięcia – te, zgodnie z definicją, są przedmiotem działania np. partii politycznych.

My natomiast lekko łamiemy ramy powyższej definicji…

Czym jest serwis ideologia.pl?

W serwisie ideologia.pl dążymy do zrozumienia fascynujących powiązań pomiędzy różnymi ideami. Nie ograniczamy się do konkretnej ideologii lub suchych faktów. Ideologia oderwana od świata rzeczywistego jest – w naszej opinii – złą ideologią.

Skupimy się na przede wszystkim na opisie praktycznych problemów społeczno-gospodarczych. Będziemy je przedstawić na różnych płaszczyznach, prezentując zalety i wady opisywanych konceptów.

Cel istnienia serwisu

Naszym celem jest lepsze zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości. Analiza różnych idei i ich wzajemnych połączeń jest intrygująca. Podchodzimy do tematu z lekkim nastawieniem naukowym, ale zdecydowanie nakierowanym na praktykę, a nie suchą teorię.

Lubimy wiedzieć więcej i rozumieć więcej. Chcemy poznawać odpowiedzi na pytania, na które trudno jest odpowiedzieć i mało kto podejmuje wysiłek, by w ogóle spróbować.

Chcemy się sprawdzić. Po pierwsze intelektualnie – czy damy radę się zmierzyć z zagadnieniem, a po drugie pod kątem marketingowym – czy będziemy w stanie trudne rzeczy ubrać w zrozumiały przekaz.

Pragniemy także nawiązać kontakt z fajnymi ludźmi, którzy są także zainteresowani prezentowanymi przez nas treściami.

Liczymy na Twoje zaangażowanie w dyskusję!

Robimy co w naszej mocy, aby prezentowane treści były jakościowo na możliwie najwyższym poziomie, ale zdajemy sobie sprawę, że przy bardzo dużej kompleksowości poruszanych tematów będzie to trudne.

W związku z powyższym liczymy na aktywność Czytelników. Każdy z nas ma bowiem odmienne doświadczenia, umiejętności, zainteresowania, sytuację zawodową i prywatną. Wszystkie te czynniki są cenne i istotne, aby zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość. Jeżeli artykuły prezentowane w serwisie Cię zainteresują i będziesz miał coś do dodania – nie zwlekaj i włącz się do dyskusji.

Redakcja

Aktualny skład redakcji jest skromny (w sensie liczbowym, ale znaczny w sensie umysłowym ;)). Serwis będzie początkowo tworzony przez 3-4 osoby.

Ideologia.pl jest aktualnie naszym projektem pobocznym, zatem teksty nie będą się pojawiały regularnie. Przyszłość pokaże, czy Czytelnicy będą zainteresowani prezentowanymi przez nas treściami.

Poglądy polityczne redakcji

Projekt ideologia.pl nie jest nakierowany politycznie. Redakcja ma czystą kartotekę polityczną. Nie należeliśmy, nie należymy i nie zamierzamy się zapisywać do żadnej partii politycznej. Nie mamy także zamiaru zwalczać jakiejkolwiek partii, czy stowarzyszenia. Skupiamy się wyłącznie na aspektach merytorycznych.